وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

 • Home
 • hosting
 • وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی
wordpress 6.0 وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی
آوریل 25, 2022

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

اولین نسخه بتا وردپرس 6.0 بالاخره آماده شد و تیم وردپرس از همه دعوت می کند تا آن را نصب و آزمایش کنند.

وردپرس 6.0 تغییر دهنده سبک جدید، حفظ سبک بلوک و بهبود نمایش لیست را معرفی می کند. آزمایش نسخه بتا فرصتی عالی برای کشف این ویژگی های جدید و آماده سازی خود برای به روز رسانی آینده است.

اگر مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، نحوه نصب و آزمایش نسخه بتا را توضیح خواهیم داد و ویژگی های جدید و بهبودهایی را که ارزش آزمایش دارند را فهرست می کنیم.

نحوه تست نسخه بتا وردپرس 6.0

اول از همه، توصیه می کنیم از یک محیط توسعه برای آزمایش نسخه بتا استفاده کنید، خواه این یک محیط مرحله بندی باشد یا یک فهرست جدا از وب سایت زنده شما.

دلیل این امر این است که نسخه بتا ممکن است دارای اشکالات و مشکلات سازگاری با مضامین و افزونه‌های موجود باشد که در صورت استفاده از آن در سایت زنده خود، ممکن است مشکل‌ساز شود.

هنگامی که محیط توسعه برای آزمایش بتا آماده شد، نسخه بتای WordPress 6.0 را با استفاده از یکی از این روش ها نصب کنید:

 • از افزونه WordPress Beta Tester استفاده کنید. افزونه را نصب و فعال کنید، سپس به Tools -> Beta Testing بروید . کانال Bleeding edge و جریان Beta/RC Only را انتخاب کنید. تغییرات را ذخیره کنید و برای نصب نسخه بتا به Dashboard -> Updates بروید.
 • فایل زیپ را دانلود کرده و به صورت دستی نصب کنید. برای جلوگیری از استفاده از آن در وب سایت زنده خود، می توانید نسخه بتا را در یک رایانه محلی یا یک پوشه جداگانه در پوشه public_html نصب کنید. اگر دوست دارید نحوه نصب وردپرس را به صورت دستی یاد بگیرید ، ما یک آموزش گام به گام برای کمک به شما داریم.
 • از رابط خط فرمان وردپرس استفاده کنید. اگر دسترسی SSH دارید و WP-CLI را نصب کرده اید، از دستور در خط فرمان استفاده کنید.
  به روز رسانی هسته wp –version= 6.0 -beta1

اگر می‌دانید چگونه آنها را بازتولید کنید، می‌توانید با گزارش هر گونه اشکالی که در انجمن آلفا/بتا یا در Trac وردپرس پیدا می‌کنید، به تیم وردپرس کمک کنید تا نسخه اصلی را توسعه دهد. توصیه می کنیم دستورالعمل های تست را بخوانید تا بدانید کدام ویژگی ها نیاز به تست دارند.

موارد جدید در وردپرس 6.0 بتا

ما این نسخه بتا را آزمایش کرده و آن را با نسخه قبلی مقایسه کرده ایم. بیایید نگاهی به برخی از ویژگی‌ها و بهبودهای جدید آن بیندازیم که تجربه کامل ویرایش سایت را بهبود می‌بخشد.

تغییر دهنده سبک

تغییر دهنده سبک یکی از ویژگی هایی است که ما در وردپرس 6.0 به دنبال آن هستیم. این ابزار جدید به کاربران امکان می دهد به راحتی بین تغییرات تم در ویرایشگر سایت جابجا شوند.

اگر به تازگی نسخه بتا را نصب کرده باشید، احتمالاً این ویژگی را نخواهید دید، زیرا تم Twenty Twenty-Two هنوز به طور پیش فرض دارای تغییرات تم نیست.

اگر می‌خواهید برای آزمایش این ویژگی یک تغییر تم به Twenty Twenty-Two اضافه کنید، یک پوشه styles جدید در پوشه wp-content/themes/twentytwentytwo ایجاد کنید. سپس، یک فایل dark.json اضافه کنید و قطعه کد را از این Github Gist جای‌گذاری کنید .

تغییر دهنده سبک جهانی با استفاده از پیمایش سبک های مرور در پانل سبک های جهانی قابل دسترسی است.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

تمام تغییرات سبک موجود را نشان می دهد. روی یکی از آنها کلیک کنید تا سبک تم را به سرعت تغییر دهید.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

انتخاب متن در میان بلوک ها

اکنون می توانید متن را در چندین بلوک متن مانند پاراگراف ، عنوان و نقل قول انتخاب کنید. در نسخه قبلی فقط می‌توانستید کل بلوک‌ها را انتخاب کنید.

این بهبود به شما امکان می دهد متن خاصی را به جای کل بلوک ها حذف یا جایگزین کنید.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

با این حال، این ویژگی همچنان محدودیت هایی دارد. شما نمی توانید متن انتخاب شده را کپی کنید – در عوض، ویرایشگر تمام بلوک های حاوی آن را کپی می کند.

Webfonts API

Webfonts API امکان مدیریت آسان تر فونت های محلی را فراهم می کند. این ویژگی جدید به توسعه دهندگان تم کمک می کند تا یک تم ثابت در وب سایت های مختلف ایجاد کنند.

اگر به درستی انجام شود، فونت های وب جدید در منوی کشویی خانواده فونت ظاهر می شوند. ما این ویژگی را امتحان کرده ایم تا گزینه های تایپوگرافی بیشتری را برای سبک های جهانی اضافه کنیم.

می توانید این ویژگی را با تغییر فایل های theme.json و functions.php برای ثبت یک فونت وب جدید آزمایش کنید. توسعه دهندگان وردپرس یک مشکل GitHub حاوی دستورالعمل های دقیق و قطعه کد دارند.

حفظ سبک بلوک

ویژگی حفظ سبک بلوک وقتی بلوک را به بلوک دیگری تبدیل می‌کنید یا دکمه جدیدی را به بلوک دکمه اضافه می‌کنید، سبک سفارشی بلوک را حفظ می‌کند.

برای مثال، اگر متن و رنگ پس‌زمینه یک بلوک پاراگراف را تغییر داده باشید، اگر آن را به یک بلوک عنوان تبدیل کنید، سبک ثابت می‌ماند.

همین امر در مورد بلوک دکمه نیز صدق می کند. از همان سبک سفارشی برای دکمه‌های جدیدی که اضافه می‌کنید استفاده می‌کند.

Block Locking UI

WordPress 6.0 رابط کاربری قفل بلوک را به ویرایشگر بلوک وردپرس معرفی می کند . اکنون می توانید از انتقال یا حذف هر بلوکی جلوگیری کنید.

بیایید به دو روش انجام این کار نگاه کنیم.

اولین مورد از طریق نوار ابزار بلوک است. روی سه نقطه کلیک کنید تا منوی تنظیمات باز شود و Lock را انتخاب کنید . یک پاپ آپ ظاهر می شود که در آن می توانید ویژگی های خاص قفل بلوک را انتخاب کنید.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

روش دوم از طریق نمای لیست است. یک بلوک را انتخاب کنید و روی سه نقطه کلیک کنید تا منوی تنظیمات باز شود. Lock را انتخاب کنید ، و همان ویژگی lock pop-up ظاهر می شود.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

مراحل باز کردن قفل یک بلوک تقریباً یکسان است. برای دسترسی به این ویژگی کافی است روی نماد قفل در نوار ابزار بلوک کلیک کنید.

بهبودهای مشاهده لیست

مهم ترین بهبود نمایش لیست، توانایی انتخاب چندین بلوک با استفاده از shift + کلیک است. این به شما امکان می‌دهد تا اقدامات انبوهی مانند جابجایی، حذف، کپی یا تکثیر چندین بلوک را انجام دهید.

تغییر بعدی به صورت پیش فرض نمای جمع شده است. این ترفند پیمایش در نمای فهرست را آسان‌تر می‌کند، به‌ویژه برای یک ساختار صفحه پیچیده با بسیاری از بلوک‌های تودرتو.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

اگر نمای فهرست را در حین انتخاب بلوکی در ویرایشگر باز کنید، لانه بلوک مربوطه را برای نمایش بلوک فعال باز می کند.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

در نهایت، نمای لیست نماد قفل بلوک های قفل شده را نیز نمایش می دهد.

وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی

در وردپرس 6.0، گزینه جدیدی در نوار ابزار وجود دارد که به شما امکان می دهد از تصویر برجسته در بلوک جلد استفاده کنید.

فعال کردن این گزینه بلوک پوشش را به تصویر برجسته متصل می کند. به عنوان مثال، اگر تصویر برجسته را به روز کنید، تصویر بلوک جلد مطابق با آن تغییر خواهد کرد.

بلوک بهبودها

پیشرفت های بلوک در وردپرس 6.0 شامل بلوک های جدید، گزینه های تغییر شکل بیشتر و یک پاپ آپ جدید پیش نمایش است. بیایید بلوک های جدید موجود در نسخه بتا را ببینیم:

 • بلوک حلقه درخواست نظر جایگزین بلوک نظرات پست منسوخ شده است . این بلوک جدید همچنین دارای بلوک های فرزند مانند نویسنده نظر، تاریخ نظر، ویرایش نظر و پاسخ به نظر است.
وردپرس 6.0 بتا: اولین نگاهی به نسخه اصلی بعدی
 • بلوک آواتار. یک بلوک اختصاصی جدید برای نمایش تصویر آواتار نام کاربری.
 • ادامه مطلب از این بلوک برای افزودن یک متن لنگر که به یک پست، صفحه یا محتوای دیگر پیوند دارد، استفاده کنید.

نسخه بتا جدید همچنین شش گزینه تبدیل بلوک دیگر را اضافه می کند. همراه با حفظ سبک بلوک، این ویژگی‌های جدید باید انعطاف‌پذیری بیشتری را هنگام اصلاح بلوک‌های محتوا ارائه دهند.

 • لوگو به عنوان
 • گزیده به محتوا
 • Cloud را به دسته بندی ها تگ کنید
 • تقویم به آرشیو
 • پاراگراف به کد
 • گروه به ردیف

یکی دیگر از پیشرفت ها، پیش نمایش پاپ آپ برای سبک بلوک است. به جای نمایش ریز عکس های دائمی به عنوان پیش نمایش در ابزارهای طراحی، هنگامی که ماوس را روی گزینه های سبک می روید، یک پاپ آپ کوچک پیش نمایش را نشان می دهد.

اولویت بندی الگوها

درج سریع گزینه های الگوی مربوطه را به جای بلوک ها نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر درج کننده سریع را نزدیک انتهای الگو باز کنید، گزینه های الگوی پاورقی را ارائه می دهد.

بهبود ابزارهای طراحی

در حالی که این پیشرفت ها به اندازه سایر ویژگی ها قابل توجه نیستند، تجربه کاربری بهتر و فرصت های سفارشی سازی جدیدی را ارائه می دهند.

 • تبدیل بلوک کانتینری با ترانسفورماتور طرح‌بندی جدید، می‌توانید به راحتی طرح‌بندی بلوک کانتینر را به گروه ، ردیف یا پشته تغییر دهید .
 • انتخابگر اندازه تصویر ویژه در کنترل ابعاد بلوک تصویر برجسته، با استفاده از منوی کشویی، اندازه تصویر از پیش تعریف شده را انتخاب کنید.
 • تبدیل طرح برای بلوک های متعدد. چندین بلوک را انتخاب کنید و با استفاده از ابزار UI جدید در نوار ابزار ، آنها را به بلوک‌های گروه ، ردیف یا پشته تبدیل کنید.
 • پشتیبانی از شکاف برای بلوک گالری. این ویژگی جدید به شما امکان می دهد فاصله بین تصاویر در بلوک گالری را مشخص کنید و امکانات طرح بندی بیشتری را ارائه دهید.
 • قالب تاریخ سفارشی یک گزینه جدید برای استفاده از قالب تاریخ سفارشی برای بلوک‌های تاریخ پست و تاریخ نظر.
 • حاشیه بلوک ستون. بلوک ستون اکنون دارای یک کنترل حاشیه برای تعریف سبک، عرض، رنگ و شعاع حاشیه است.

انواع قالب جدید

در نسخه قبلی، کاربران فقط گزینه صفحه اول را برای ایجاد یک قالب جدید داشتند. WordPress 6.0 پنج نوع دیگر را برای نمایش پست ها بر اساس نویسنده ، دسته بندی ، تاریخ ، برچسب و طبقه بندی اضافه می کند. این گزینه های جدید نیاز به قالب های صفحه سفارشی را کاهش می دهد.

انتشارات آتی

وردپرس هر سه شنبه دو نسخه بتا و سه کاندید انتشار را تا تاریخ انتشار نهایی در 24 می 2022 منتشر می کند.

هر نسخه آزمایشی شامل پیشرفت‌ها، رفع اشکال‌ها و ویژگی‌های جدید خواهد بود، بنابراین حتماً روند توسعه را دنبال کنید. اگر می‌خواهید بیشتر درگیر شوید، نسخه‌های بتا را دانلود کنید تا پیشرفت‌های جدید را آزمایش کنید و هر مشکلی را که پیدا کردید را به تیم وردپرس گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید